Çat Belediye Başkanlığı

Sayın Başkanımızın Mücadelesi Yanıt Buldu

Belediyemizden Haberler

Sayın Başkanımızın Mücadelesi Yanıt Buldu

ÇAT BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ'IN ÇAĞRISINA ANINDA YANIT GELDİ 
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ GÜLAY YEDEKCİ'DEN BAŞBAKAN YILDIRIM'A SORU ÖNERGESİ  
YEDEKCİ: "ERZURUM'DA DOĞALGAZ TÜKETİMİ ÜCRETSİZ OLABİLİR Mİ?"  
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın "iklim vurgusu", Ankara'da çok çabuk yankı uyandırdı. Erzurum'da doğalgaz ve kömür tüketiminin halkın sırtına çok büyük bir yük teşkil ettiğini vurgulayan Kılıç'ın çağrısına CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Gülay Yedekci anında ses verdi. Milletvekili Yedekci, Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplanması talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) yazılı bir soru önergesi sundu. Yedekci, önergesinde Erzurum'un kış mevsimlerini çok çetin şartlarda geçirdiğine işaret ederek, burada doğalgaz tüketiminden herhang ibir ücret alınmamasının maliyetini sordu. 
İşte CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci'nin, Başbakan Binali Yıldırım'dan yazılı cevap istediği o sorular: 
"Devletimizin ana görevlerinden biri vatandaşımızın sağlık ve huzurunu sağlamaktır. Bu bağlamda kış mevsiminde hava sıcaklığının eksi 40 dereceyi bulduğu Erzurum gibi vilayetlerimiz her geçen gün maliyeti artan doğalgaz ile ısınmak zorunda kalmakta ve asgari ücretle geçinmek durumunda kalan vatandaşımız neredeyse maaşının yarısını doğal gaz faturası olarak ödemek zorunda kalmaktadır. 
Buna bağlı olarak: 
1- Kış şartlarında özellikle eksi 20 dereceden daha soğuk olan vilayetlerimizin sayısı kaçtır? 
2-Bu vilayetlerimizde yaşayan çocuklarımız sık sık hasta olmakta ve eğitimlerine ara vermek zorunda kalmaktadır. Başta çocuklar, yaşlılar ve engelliler olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerinin yararlanacağı bir çözüm düşünülmekte midir? 
3-Bu vilayetlerimizde yaşayan ihtiyaç sahipleri için özellikle sert geçen kış mevsimi boyunca neden doğal gaz ücretsiz değildir?
4-Erzurum ilimizin doğalgazını kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz vermenin maliyeti ne kadardır?
5-Sosyal hukuk devleti, ihtiyacı olan vatandaşının ısınma sorununa çözüm bulmak zorunda değil midir?
6-Doğalgazın ücretsiz dağıtılması ile oluşacak maliyetin hesaplanması yapılarak daha sıcak iklim bölgelerimizde ihtiyacın çok üstünde dağıtıldığı ve bazı kişilerin satışını bile yaptığını duyduğumuz ücretsiz kömür yardımları maliyetinden düşülmesi mümkün müdür?

BAŞKAN KILIÇ: MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK 
Öte yandan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ise, Erzurum'daki kış mevsiminin mali etkilerinin azaltılması noktasında yaptığı çağrının, bölge illerinden büyük destek gördüğünü belirterek, "Biz bu konuyu sadece yerelde bırakmadık; partimizin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tüm milletvekillerimizin ilgisine de sunduk. İstanbul Milletvekilimiz Güley Yedekci Hanımefendi, bölgemizden yükselen bu feryadı duyarak hemen harekete geçti ve konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündemine de taşıdı. Kendilerine şükran dileklerimi sunuyorum. Bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacak ve inanıyoruz ki, bulunduğumuz çağrıyla yeni bir milat başlatmış olacağız." diye konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Büyük Buluşma

81 ESER TOPLU AÇILIŞ Töreni İçin İlçemize teşrif eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU Belediyemize Teşrif ederek çalışmalar hakkında Belediye Başkanımız Sayın Arif Hikmet KILIÇ'tan birifing aldı.

DEVAMI

Muhteşem açılış

İSLAM ESERLERİ MÜZESİ VE 81 ESER TOPLU AÇILIŞ  TÖRENİ 'ni Cumhuryet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU'nun katılımıyla büyük bir coşkuyla Halkımızın ve tüm insanlığın hizmetine açmanın gururunu yaşayarak gerçekleştirdik.

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Çalışmalar ve incelemeler
  • Çalışmalar ve incelemeler
  • Winterfest
  • Mesire alanları

Videolar

  • Çat Belediyesi Tanıtım
  • İSLAM ESERLERİ MÜZESİ