Çat Belediye Başkanlığı

Sayın Başkanımızın Mücadelesi Yanıt Buldu

Belediyemizden Haberler

Sayın Başkanımızın Mücadelesi Yanıt Buldu

ÇAT BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ'IN ÇAĞRISINA ANINDA YANIT GELDİ 
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ GÜLAY YEDEKCİ'DEN BAŞBAKAN YILDIRIM'A SORU ÖNERGESİ  
YEDEKCİ: "ERZURUM'DA DOĞALGAZ TÜKETİMİ ÜCRETSİZ OLABİLİR Mİ?"  
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın "iklim vurgusu", Ankara'da çok çabuk yankı uyandırdı. Erzurum'da doğalgaz ve kömür tüketiminin halkın sırtına çok büyük bir yük teşkil ettiğini vurgulayan Kılıç'ın çağrısına CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Gülay Yedekci anında ses verdi. Milletvekili Yedekci, Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplanması talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) yazılı bir soru önergesi sundu. Yedekci, önergesinde Erzurum'un kış mevsimlerini çok çetin şartlarda geçirdiğine işaret ederek, burada doğalgaz tüketiminden herhang ibir ücret alınmamasının maliyetini sordu. 
İşte CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci'nin, Başbakan Binali Yıldırım'dan yazılı cevap istediği o sorular: 
"Devletimizin ana görevlerinden biri vatandaşımızın sağlık ve huzurunu sağlamaktır. Bu bağlamda kış mevsiminde hava sıcaklığının eksi 40 dereceyi bulduğu Erzurum gibi vilayetlerimiz her geçen gün maliyeti artan doğalgaz ile ısınmak zorunda kalmakta ve asgari ücretle geçinmek durumunda kalan vatandaşımız neredeyse maaşının yarısını doğal gaz faturası olarak ödemek zorunda kalmaktadır. 
Buna bağlı olarak: 
1- Kış şartlarında özellikle eksi 20 dereceden daha soğuk olan vilayetlerimizin sayısı kaçtır? 
2-Bu vilayetlerimizde yaşayan çocuklarımız sık sık hasta olmakta ve eğitimlerine ara vermek zorunda kalmaktadır. Başta çocuklar, yaşlılar ve engelliler olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerinin yararlanacağı bir çözüm düşünülmekte midir? 
3-Bu vilayetlerimizde yaşayan ihtiyaç sahipleri için özellikle sert geçen kış mevsimi boyunca neden doğal gaz ücretsiz değildir?
4-Erzurum ilimizin doğalgazını kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz vermenin maliyeti ne kadardır?
5-Sosyal hukuk devleti, ihtiyacı olan vatandaşının ısınma sorununa çözüm bulmak zorunda değil midir?
6-Doğalgazın ücretsiz dağıtılması ile oluşacak maliyetin hesaplanması yapılarak daha sıcak iklim bölgelerimizde ihtiyacın çok üstünde dağıtıldığı ve bazı kişilerin satışını bile yaptığını duyduğumuz ücretsiz kömür yardımları maliyetinden düşülmesi mümkün müdür?

BAŞKAN KILIÇ: MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK 
Öte yandan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ise, Erzurum'daki kış mevsiminin mali etkilerinin azaltılması noktasında yaptığı çağrının, bölge illerinden büyük destek gördüğünü belirterek, "Biz bu konuyu sadece yerelde bırakmadık; partimizin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tüm milletvekillerimizin ilgisine de sunduk. İstanbul Milletvekilimiz Güley Yedekci Hanımefendi, bölgemizden yükselen bu feryadı duyarak hemen harekete geçti ve konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündemine de taşıdı. Kendilerine şükran dileklerimi sunuyorum. Bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacak ve inanıyoruz ki, bulunduğumuz çağrıyla yeni bir milat başlatmış olacağız." diye konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sayın Başkanımızın Yeni Yıl Mesajı

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, yeni yıl dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Kılıç, "Umut ediyoruz ki 2018 yılı ülkemize, birlik, dirlik, beraberlik, huzur, mutluluk ve esenlikler getirsin" dedi. Başkan Kılıç, yeni yıl öncesinde yaptığı yazılı açıklamasında kardeşlik, sevgi, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. 2017 yılının acısı ve tatlısıyla artık geride kaldığını Türkiye’nin ve dünyanın yeni bir yıla "merhaba" demeye hazırlandığını vurgulayan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "2018 yılının başta şirin ilçemiz Çat olmak üzere Erzurum için, bölgemiz ve ülkemiz için büyümeye ve gelişmeye, huzur ve kardeşliğin pekişmesine, yardımlaşma ve dayanışmanın katlanarak artmasına vesile olmasını ümit ediyoruz" diye konuştu.
"2017 YILI 2018 YILI İÇİN REFERANSTIR"
2017 yılının Çat için oldukça verimli geçtiğini ve bu yıl da bir hizmet seferberliği başlattıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "İlçemizde 2014 yılından itibaren estirmeye başladığımız değişim ve dönüşüm rüzgarları, 2017 yılında da büyük bir ivme yakalamış ve Çat’ın makus talihini değiştirme anlamında önemli adımlar atılmıştır. Hizmetin halk ve Hakk için olduğunu bilen bir yönetim anlayışıyla geride bıraktığımız 2017 yılı, 2018 yılında hayata geçireceğimiz projeler ve yatırımlar için de bir referans kaynağı olacaktır. Dolayısıyla 2018 yılı da, Çat ilçemiz adına hizmetle dopdolu bir yıl olacaktır" ifadelerini kullandı. 2018 yılında da el ele ve omuz omuza vererek Çat için çalışmaya devam edeceklerinin alını çizen Başkan Arif Hikmet Kılıç, "Bu duygu ve düşüncelerle 2018 yılının huzur, mutluluk, kardeşlik ve esenlik dolu nice yılların habercisi olmasını diliyor, hemşehrilerime saygı, sevgi ve selamlarımı iletiyorum" dedi.
 

DEVAMI

Sayın Veli AĞBABA bir dizi açılış yaptı

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Ağbaba, çok sayıda partilinin de katıldığı toplantıda Çat'a yapılan yatırımları değerlendirdi. İlçede CHP'li Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın tüm Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma yürüttüğünü belirten Ağbaba, "Çat, bir ışık gibi tüm Doğu'yu aydınlatıyor"dedi.
Arif Hikmet Kılıç'ın tüm Türkiye'ye örnek bir belediyecilik gösterdiğini de ifade eden Ağbaba, "Erzurum'da ki tek belediyemiz Çat Belediyesi'ni ziyarete geldik. Türkiye Çat'ı görerek sosyal demokrat belediyeciliğin ne olduğunu anlayabilir. Çat, Erzurum'da bir vaha gibi, bir ışık gibi tüm Doğu'yu aydınlatıyor. Bütün Doğu'ya bütün Türkiye'ye örnek bir belediyecilik gösteriyor.. Önümüzdeki yıl genel başkanımızda Çat'a gelecek ve incelemelerde bulunacak. Ama övünerek gururla söylemek isterim ki İstanbul'da işini gücünü bırakıp kendi doğduğu topraklara hizmet etmek için gelen bir belediye başkanımız var. Üç yıl gibi kısa bir sürede Çat'ı Doğu'nun en önemli merkezi haline getirdi. Sadece yol, kanalizazyon ve çöp toplama değil, Yapmış olduğu projeler, hayata geçirdiği yatırımlarla Türkiye'ye örnek olacak hizmetler yapıyor. Çat Koordinasyon merkezi tüm Türkiye'de Çat gibi belediyelere örnek olacak bir uygulama. İşi olan, hastası olan, geliyor oradan bütün ülkede ki her işini çözebiliyor. Bu bile tüm Türkiye'de örnek gösterilebilecek bir olaydır. Belediye Başkanımıza bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum"dedi.
                

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • İlçemizden görünüm
  • Çalışmalar ve incelemeler
  • Miting
  • Winterfest

Videolar