Çat Belediye Başkanlığı

Muhtarlar günü

Belediyemizden Haberler

Muhtarlar günü

Çat’ta Muhtarlar Günü sürprizi

Muhtarlar Günü, yurdun dört bir yanında olduğu gibi Erzurum’un Çat ilçesinde de unutulmadı.
Muhtarlar Günü, yurdun dört bir yanında olduğu gibi Erzurum’un Çat ilçesinde de unutulmadı. Başkan Kılıç, Muhtarlar Günü’nde muhtarları özel olarak misafir etti.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Muhtarlar Günü’nü unutmadı. İlçeye bağlı mahallelerin muhtarlarını belediyenin yeni yaptırdığı mesire alanı ve mangalbaşı tesislerinde misafir eden Çak Belediye Başkanı Kılıç, muhtarlara söz konusu tesisten yüzde 50 indirimli yararlanma jesti de yaptı.
Muhtarlar Günü, yurdun dört bir yanında olduğu gibi Erzurum’un Çat ilçesinde de unutulmadı. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçeye bağlı köy/mahalle muhtarlarının tamamını belediyenin yeni hizmete sunduğu mangalbaşı tesislerinde konuk etti. Belediye Başkan Yardımcısı M. Mazhar Özdemir, encümenler ve belediye meclis üyelerinin de hazır bulunduğu yemekli sohbet toplantısında konuşan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, muhtarların demokrasinin temel taşı olduğunun altını çizdi. Çat Belediyesi’nin yaptığı yatırım ve hizmetleri muhtarlara bir bir anlatan Başkan Kılıç, "Muhtarlarımız olarak sizler bizim en yakın çalışma arkadaşlarımız ve yoldaşlarımızsınız. Muhtarlarla belediye başkanları arasındaki koordinasyon ve sağlam iletişim, insanımıza hizmet olarak yansır. Bu bağlamda bizim kapımız siz değerli muhtarlarımıza ardına kadar açıktır. Başımızın üstünde yeriniz vardır. Çünkü sizin de, bizim de makamımız hizmet makamıdır" diye konuştu.
İlçemizin çehresi hızla değişiyor
Çat Belediyesi’nin ilçeye en hakim tepede yaptırdığı mesire alanı ve mangalbaşı tesislerinde ağırladığı muhtarlara, 2014 yılından bu yana yapılan hizmetleri anlatan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçenin çehresinin hızlı bir biçimde değiştiğini belirterek, "En ücra mahallemizde bile artık Çat Belediyemizin imzası var, izi var. Vatandaşlarımızın beklentileri, istekleri ve talepleri bizim için çok önemli. Biz bu makama da zaten insanımızın ihtiyaçlarını gidermek ve onlara hizmet etmek için geldik" dedi.
Muhtarlara hitaben konuşan Çat Belediye Başkanı Kılıç, "İlçemizdeki güzel gelişmeleri hepiniz biliyorsunuz, görüyorsunuz. Son 3 yıl içerisinde Çat ilçemizde dört bir yandan gelişim atakları başlattık. İlçemize sosyal tesis kazandırdık, yeni hizmet binası yaptık, parklar yaptık, yollar açtık, taziye evleri, misafirhaneler yaptık. Köy mahallelerimizdeki camilerimizi onardık, minalerini inşa ettik, Kur’an Kursları açtık. Şu anda sizi konuk etmekten büyük mutluluk duyduğumuz bu tesis de, yine belediyemizin imkanlarıyla ilçemize kazandırılan güzide eserlerimizden birisidir. Sizlerle el ele, omuz omuza insanımızın hizmete duyduğu ihtiyacı giderecek, birlikte çalışacak ve daha modern bir Çat ilçesi için koşturmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Muhtarlar Günü dolayısıyla misafir ettiği muhtarlara bir de sürpriz yaptı. Çat Belediyesi’nin hizmete açtığı mesire alanı ve mangalbaşı tesislerinde bundan böyle tüm muhtarların yüzde 50 indirimle faydalanabileceklerini müjdeleyen Başkan Kılıç, "Böyle bir tesisin muhtarlarımızın emrinde olmaması düşünülemez. Dolayısıyla muhtarlarımız bu tesislerden diledikleri zaman hem de indirimli olarak istifade edebilirler." dedi.
Yemekli sohbet toplantısında muhtarların istek ve beklentilerini de dinleyen Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Muhtarlarımızla istişare ediyor, taleplerini ve beklentilerini dikkate alıyoruz. Yaptığımız hizmet planlaması ile tüm mahallerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Bu bağlamda bizlerden her türlü desteğini esirgemeyen muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da birlikte çalışmaya ve hizmet yolunda hep beraber yürümeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Öte yandan mahalle muhtarları da, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’la çalışmanın büyük bir mutluluk olduğunu dile getirerek, "Başkanımız bizi her zaman başının üstünde taşıdı, bir dediğimizi iki etmedi. Kendisine minnettarız" dediler.

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kocaeli Dernekler federasyonu

Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok ve beraberindeki heyet, belediyemizi ziyaret etti; Her ay yapılan muhtarlar toplantısına katıldı. Konuklarımız arasında Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularından hemşehrimiz Hanifi Koç da vardı. Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Sayın Avni Gözütok’a armağanların en güzeli olan Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'i hediye ettik.Kendilerini ilçemizde ve belediyemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk...

DEVAMI

Ecdada Yürüyüş

Aziziye Tabyalarına yürüyüş programına, Çat Belediyesi’nden büyük katılım
Aziziye Zaferi’nin 140.
Aziziye Zaferi’nin 140.’ıncı yıl dönümü nedeniyle bu yıl beşincisi düzenlenen Aziziye ve Mecidiye Tabyalarına yürüyüş programına, Çat Belediyesi’nden büyük çoğunluk katıldı.
Osmanlı-Rus savaşında Ruslar tarafından işgal edilmeye çalışılan Erzurum’un şanlı bir direnişle düşmanı püskürtmesinin üstünden 140 yıl geçerken, şanlı ecdadın torunları sabah ezanıyla beraber savaşın en yoğun olarak yaşandığı Aziziye ve Mecidiye Tabyalarına yürüdü. Yapılan yürüyüşe binlerce Erzurumlu katılırken, Çat Belediyesi’de katıldı. Osmanlı tarihinde 93 Harbi olarak bilenen 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı’nın 140. yıl dönümü nedeniyle yaklaşık 20 bin Erzurumlu, Aziziye ve Mecidiye Tabyalarına yürüdü. Kent merkezinden 4 kilometre uzaklıktaki Top Dağı’nda yer alan Aziziye Tabyaları’na yapılan yürüyüş öncesi, sabah ezanının ardından tarihteki gibi cami hoparlörlerinden "Ey Erzurumlular, ey ahali. Düşman Aziziye tabyalarını bastı. Allah’ını seven, eli silah tutan herkes, askerlerimizin yardımına koşsun. Vatanını ve milletini seven yetişsin." çağrıları yapıldı.
Öte yandan Aziziye Zaferi’nin 140’ıncı yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Çat Belediyesi Başkanı Arif Hikmet Kılıç, “140 yıl önce bu topraklar örneği görülmemiş direnişle işgalden kurtarıldı. Ecdadımız çocuğu, genci ve yaşlısıyla Aziziye Tabyasında bir destan yazmıştır. Bizim de onları saygı ve sevgi ile yâd etmemiz gerekir. Bu milletin tarihinde hiçbir milletin tarihinde olmayacak zaferler vardır. Aziziye Zaferi de bu tarihi zaferlerden birisidir. Bu anlamda bu toprakları bizlere bir kez daha vatan toprağı eden kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad, makamları cennet-i ala olsun.” dedi.

 

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • İlçemizden görünüm
  • Çalışmalar ve incelemeler
  • Miting
  • Winterfest

Videolar