Çat Belediye Başkanlığı

Mahallelerimizde stabilize yol çalışmaları.

Mahallelerimizde stabilize yol çalışmaları.

Çat Belediye Başkanımız Sayın Melik YAŞAR’ın talimatı ile Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz mesai saati gözetmeksizin hafta içi ve hafta sonu kar, kış, yağmur, çamur demeden Mahallelerimizde stabilize yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
'' Çat için bahane üreten değil, çözüm üreten belediyecilik''

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun…

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yılı dolayısıyla İlçemizde Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Çat Kaymakamlığı bahçesinde Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Törende, Çat Kaymakamımız Sayın Mustafa KARALİ, Çat Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Sayın Mehmet KARABULUT, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Akın Burak SOYLU, Çat Belediye Başkan yardımcımız Sayın Bekir SARIGÜL, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.
30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıl dönümü münasebetiyle Çat Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar, Protokol üyelerini ve vatandaşlarımızı belediyemizde ağırladı.
Ülkemizin birliği ve beraberliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatlarını ortaya koyan tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyoruz.


DEVAMI

Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar’dan Miraç Kandili mesajı

Çat Belediye Başkanımız  Melik Yaşar ‘’Miraç’ın bir yükseliş olduğunu belirterek, “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in bütün beşerî hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce makama yükselişinin gerçekleştiği gün olan Miraç Kandilinin tüm Müslümanlara hayırlar getirmesini diliyorum’’ dedi.

Belediye Başkanımız Melik Yaşar, Miraç Kandili dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Yaşar mesajında ‘’Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede gerek kendi toplumumuz gerekse tüm dünya insanları arasında sınırlar oluşturan anlayış ve davranışlardan uzaklaşarak, bizi birbirimize yaklaştıracak, dünya ve ülkemizde barışını sağlayacak uzlaşmacı tavırlar sergilemenin yollarını arayalım. Kin ve nefret yerine, sevgi ve barış tohumlarının ekilmesine çalışalım. Bizler de bu fırsatı manevi, naif ve güzel duygular eşliğinde değerlendirmeliyiz. Bu mübarek gecedeki sevgi, hoşgörü ve paylaşımlar, barış, dostluk, kardeşlik duygularına katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle İslam aleminin ve başta Çatlı hemşehrilerim olmak üzere tüm Erzurum halkının Miraç Kandil’ini tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin millet olarak birliğimize, beraberliğimize vesile olmasını barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

Videolar