Çat Belediye Başkanlığı

Çat Belediyesi Dolu Dizgin

Belediyemizden Haberler

Çat Belediyesi Dolu Dizgin

Erzurum Yenigün Gazetesi

Çat Belediyesi dolu dizgin
Erzurum'un en başarılı belediye başkanlarından birisi olan ve yaptığı çalışmalarla sık sık Türkiye gündemine oturan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçeye bağlı 17 mahalle köye taziye evi kazandırdı.
12.10.2017 17:23:27


Mehmet Musa ÇAKIR
YENİGÜN Gazetesi
Çat Belediyesi, ilçeye bağlı 17 mahalleye taziye evi kazandırdı. Köy mahallelerde onarıma ihtiyaç duyan 7 camiyi bakım ve onarımdan geçiren, ilaveten minarelerini de yapan Çat Belediyesi, Bozyazı Mahallesi'ne de misafirhane yaptırıyor.
Erzurum'un en başarılı belediye başkanlarından birisi olan ve yaptığı çalışmalarla sık sık Türkiye gündemine oturan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçeye bağlı 17 mahalle köye taziye evi kazandırdı. 7 camiyi bakım ve onarımdan geçiren, ilaveten ihtiyaç duyulan mahalle camilerine de minare yaptıran Başkan Kılıç, yine bir ilke atarak Bozyazı Mahallesi'ne de misafirhane yaptırdı. İlçenin adeta gözbebeği haline gelen Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Belediye olarak hizmetlerimizi sadece ilçe merkezimizle sınırlı tutamayız. Hizmet rüzgarlarını köy mahallelerde estirmeliyiz ki, büyümeyi ve gelişmeyi eşit bir biçimde sağlayalım" dedi. Çat ilçesinin, Erzurum'un en eski yerleşim merkezlerinden birisi olmasına rağmen gelişmişlikte en son sıralarda yer aldığının altını çizen Başkan Kılıç, "Bu hakikat, bizim göreve geldiğimiz gün itibariyle değişmiştir. İlçemiz, gelişmişlik ve cazibe kazanma noktasında son 3 yıl içerisinde birçok ilçeyi geride bırakmıştır." dedi.
17 MAHALLEYE
TAZİYE EVİ KAZANDIRILDI
Bir belediyenin görevinin sadece yol, asfalt ve kaldırım olmadığını vurgulayan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, insanların farklı ihtiyaçları ve beklentilerinin de olduğunu kaydederek, bu beklentilerden birisinin de, taziye evi olduğunu dile getirdi. Bu beklenti doğrultusunda Çat Belediyesi olarak kolları sıvadıklarını ve ilçeye bağlı 17 mahalle köye taziye evi kurduklarını anlatan Başkan Kılıç, "Taziye evlerimizi yaptık, tamamladık ve hizmete aldık. İnsanımız, artık kederli günlerinde dahi kendileri için kurduğumuz sıcak bir çatı altında bir araya gelebiliyorlar. Taziye evleri, mahallelerimizde duyulan büyük bir ihtiyaçtı ve biz bu ihtiyacı büyük ölçüde ortadan kaldırdık" diye konuştu.
Yine ilçeye bağlı mahallalerde ikamet eden vatandaşların talepleri doğrultusunda camileri de bakım ve onarımdan geçirdiklerini vurgulayan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Bu doğrultuda camilerimizi bakım ve onarımdan geçirdik, ihtiyaçlarını giderdik. Yine ihtiyaç duyulan farklı mahallelerimizdeki 7 camiye minare yaptık. Ayrıca bir de Kur'an Kursu yaparak, hizmete açılmasını sağladık. İlaveten Bozyazı Mahallemize de, yine bir ilke imza atarak misafirhane yaptık. İşte belediyecilik budur, sosyal belediyecilik anlayışı böyledir. Yoksa yol yapmakla, asfalt atmakla ve kaldırım taşı dizmekle belediyecilik olmaz. Bunlar bir belediyenin zaten asli görevleridir. Önemli olan insanların farklı yöndeki beklentilerini de karşılayabilmektir" ifadelerini kullandı.
ÇAT İLÇESİNDE HİZMET SEFERBERLİĞİ...
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, belediye olarak hizmet üretimini eşit ve adil biçimde gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, "Belediye olarak hizmetlerimizi sadece ilçe merkezimizle sınır tutmuyoruz. İlçe merkezine verdiğimiz hizmetleri mahalle köylerimize de ulaştırmak suretiyle gelişmeyi çok daha geniş bir alana yaymaya çalışıyoruz. Dolayısıyla ilçemizin sadece merkezine değil, mahallelerine de cazibe kazandırmayı amaçlıyoruz" dedi.
Çat ilçe merkezine ve bağlı mahalle köylerine verilen hizmetlerden dolayı sadece Çat'ta ikamet eden vatandaşlardan değil, Erzurum dışında yaşayan Çatlılardan bile tebrik mesajları aldıklarını anlatan Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Bizim için önemli olan memnuniyettir. Eğer hizmetlerimizle vatandaşımı memnunm edebiliyor, ihtiyaçlarını giderebiyor ve beklentilerini karşılayabiliyorsak, ne mutlu bize. Bir belediye başkanı olarak bizim için en büyük karşılık, kadirşinas çatlı hemşehrilerimizin memnuniyetidir" şeklinde konuştu. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sayın Başkanımızın Yeni Yıl Mesajı

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, yeni yıl dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Kılıç, "Umut ediyoruz ki 2018 yılı ülkemize, birlik, dirlik, beraberlik, huzur, mutluluk ve esenlikler getirsin" dedi. Başkan Kılıç, yeni yıl öncesinde yaptığı yazılı açıklamasında kardeşlik, sevgi, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. 2017 yılının acısı ve tatlısıyla artık geride kaldığını Türkiye’nin ve dünyanın yeni bir yıla "merhaba" demeye hazırlandığını vurgulayan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "2018 yılının başta şirin ilçemiz Çat olmak üzere Erzurum için, bölgemiz ve ülkemiz için büyümeye ve gelişmeye, huzur ve kardeşliğin pekişmesine, yardımlaşma ve dayanışmanın katlanarak artmasına vesile olmasını ümit ediyoruz" diye konuştu.
"2017 YILI 2018 YILI İÇİN REFERANSTIR"
2017 yılının Çat için oldukça verimli geçtiğini ve bu yıl da bir hizmet seferberliği başlattıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "İlçemizde 2014 yılından itibaren estirmeye başladığımız değişim ve dönüşüm rüzgarları, 2017 yılında da büyük bir ivme yakalamış ve Çat’ın makus talihini değiştirme anlamında önemli adımlar atılmıştır. Hizmetin halk ve Hakk için olduğunu bilen bir yönetim anlayışıyla geride bıraktığımız 2017 yılı, 2018 yılında hayata geçireceğimiz projeler ve yatırımlar için de bir referans kaynağı olacaktır. Dolayısıyla 2018 yılı da, Çat ilçemiz adına hizmetle dopdolu bir yıl olacaktır" ifadelerini kullandı. 2018 yılında da el ele ve omuz omuza vererek Çat için çalışmaya devam edeceklerinin alını çizen Başkan Arif Hikmet Kılıç, "Bu duygu ve düşüncelerle 2018 yılının huzur, mutluluk, kardeşlik ve esenlik dolu nice yılların habercisi olmasını diliyor, hemşehrilerime saygı, sevgi ve selamlarımı iletiyorum" dedi.
 

DEVAMI

Sayın Veli AĞBABA bir dizi açılış yaptı

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Ağbaba, çok sayıda partilinin de katıldığı toplantıda Çat'a yapılan yatırımları değerlendirdi. İlçede CHP'li Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın tüm Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma yürüttüğünü belirten Ağbaba, "Çat, bir ışık gibi tüm Doğu'yu aydınlatıyor"dedi.
Arif Hikmet Kılıç'ın tüm Türkiye'ye örnek bir belediyecilik gösterdiğini de ifade eden Ağbaba, "Erzurum'da ki tek belediyemiz Çat Belediyesi'ni ziyarete geldik. Türkiye Çat'ı görerek sosyal demokrat belediyeciliğin ne olduğunu anlayabilir. Çat, Erzurum'da bir vaha gibi, bir ışık gibi tüm Doğu'yu aydınlatıyor. Bütün Doğu'ya bütün Türkiye'ye örnek bir belediyecilik gösteriyor.. Önümüzdeki yıl genel başkanımızda Çat'a gelecek ve incelemelerde bulunacak. Ama övünerek gururla söylemek isterim ki İstanbul'da işini gücünü bırakıp kendi doğduğu topraklara hizmet etmek için gelen bir belediye başkanımız var. Üç yıl gibi kısa bir sürede Çat'ı Doğu'nun en önemli merkezi haline getirdi. Sadece yol, kanalizazyon ve çöp toplama değil, Yapmış olduğu projeler, hayata geçirdiği yatırımlarla Türkiye'ye örnek olacak hizmetler yapıyor. Çat Koordinasyon merkezi tüm Türkiye'de Çat gibi belediyelere örnek olacak bir uygulama. İşi olan, hastası olan, geliyor oradan bütün ülkede ki her işini çözebiliyor. Bu bile tüm Türkiye'de örnek gösterilebilecek bir olaydır. Belediye Başkanımıza bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum"dedi.
                

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • İlçemizden görünüm
  • Çalışmalar ve incelemeler
  • Miting
  • Winterfest

Videolar