Çat Belediye Başkanlığı

Çat Belediye Başkanımız Melik Yaşar, Korona virüs (Covid-19) ile mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek tatlı ikram etti.

Çat Belediye Başkanımız  Melik Yaşar, Korona virüs (Covid-19) ile mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek tatlı ikram etti.

 

Çat Belediye Başkanımız  Melik Yaşar, Korona virüs (Covid-19) ile mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek tatlı ikram etti.
 

Mesai gözetmeksizin, aile ve çocuklarını görmeden, görevlerinin başında fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına moral olması için Çat Devlet Hastanesi Başhekimi Sait Kocakaya, TSM Başkanı Nizami Timur’a ve sağlık personeline ziyarette bulundu. Sağlık personeline  tatlı ikramında bulunan Başkan Yaşar, özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

 

Sağlık çalışanlarının özel bir görev ifa ettiklerini ve her daim onların yanında olduklarını dile getiren Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, “Ülkemiz ve dünya genelinde etkisini gösteren salgın hastalığından dolayı ilçemizde görev yapan sağlık personellerimize moral vermek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdik. Hakikaten bu süreçte özel bir görev ifa ediyorlar, Covid-19 mücadelesi aynı zamanda bir psikolojik direnç mücadelesidir. Belediyemizin çalışmaları ve vatandaşımızın sağduyusu ile ilçemizde Covid-19 mücadelesini başarıyla devam ettiriyoruz. Bu mücadele sürecinin kahramanları, sağlık personelimize moral verip ve teşekkür ederken aynı zamanda vatandaşlarımıza evde kalmalarının önemini vurgulamak için bu özel çalışmayı yaptık. Çat Belediyemiz ve Çat Halkımız adına plaket takdim ettik. Ayrıca Ak Parti İl Teşkilatının sağlık çalışanlarımıza sunulması için göndermiş olduğu başarı belgelerini de taktim edip teşekkürlerimizi sunduk’’ dedi.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun…

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yılı dolayısıyla İlçemizde Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Çat Kaymakamlığı bahçesinde Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Törende, Çat Kaymakamımız Sayın Mustafa KARALİ, Çat Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Sayın Mehmet KARABULUT, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Akın Burak SOYLU, Çat Belediye Başkan yardımcımız Sayın Bekir SARIGÜL, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.
30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıl dönümü münasebetiyle Çat Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar, Protokol üyelerini ve vatandaşlarımızı belediyemizde ağırladı.
Ülkemizin birliği ve beraberliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatlarını ortaya koyan tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyoruz.


DEVAMI

Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar’dan Miraç Kandili mesajı

Çat Belediye Başkanımız  Melik Yaşar ‘’Miraç’ın bir yükseliş olduğunu belirterek, “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in bütün beşerî hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce makama yükselişinin gerçekleştiği gün olan Miraç Kandilinin tüm Müslümanlara hayırlar getirmesini diliyorum’’ dedi.

Belediye Başkanımız Melik Yaşar, Miraç Kandili dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Yaşar mesajında ‘’Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede gerek kendi toplumumuz gerekse tüm dünya insanları arasında sınırlar oluşturan anlayış ve davranışlardan uzaklaşarak, bizi birbirimize yaklaştıracak, dünya ve ülkemizde barışını sağlayacak uzlaşmacı tavırlar sergilemenin yollarını arayalım. Kin ve nefret yerine, sevgi ve barış tohumlarının ekilmesine çalışalım. Bizler de bu fırsatı manevi, naif ve güzel duygular eşliğinde değerlendirmeliyiz. Bu mübarek gecedeki sevgi, hoşgörü ve paylaşımlar, barış, dostluk, kardeşlik duygularına katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle İslam aleminin ve başta Çatlı hemşehrilerim olmak üzere tüm Erzurum halkının Miraç Kandil’ini tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin millet olarak birliğimize, beraberliğimize vesile olmasını barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

Videolar