Çat Belediye Başkanlığı

ÇAT’TA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

ÇAT’TA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

ÇAT’TA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
Çat Belediyesi İlçede beton santrali, bims ve kilit parke imalat fabrikası kurdu ve 25 dükkânın temel atma töreni gerçekleştirildi. Açılış töreni yapılan fabrikada İlçenin beton ve parke taşı ve bims ihtiyacı karşılanmış, hem de belediyeye ek bir gelir kapısı açılmış oldu.

Çat’ın girişinde konuşlandırılan beton santrali, bims ve kilit parke taşı  imalat  fabrikasının açılış törenin Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz,  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar,  Çat Ak Parti İlçe Başkanı Muhammet Emin Işık, Belediye meclis üyeleri, Kadın Kolları, Mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kurban kesimi ve dualarla gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar İlçeye ve köylere birçok hizmet sunduklarını söyleyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkürde bulunarak şunları dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi ve Özel idare vasıtasıyla Çat ilçesine ve köylere hizmetler yaptık.  Daha önceden su ve kanalizasyon gitmemiş köylere bu hizmetleri sunduk. Yolları onarılıp düzelterek Sıcak asfalt yaptık. Millî Eğitim’in yapması gereken okulların tamiratını Büyükşehir Belediyesi üstlendi ve onlar tarafından yapıldı.
Açılışta konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Çat ilçesini merkez ilce gibi hizmet alacağını söyleyerek Mezarlık müdürlünü yaptıklarını ve Çat halkına hizmet vermek amacıyla ilk olarak buraya özel belediye otobüsü verdiklerini ifade etti.

AMACIMIZ İSTİHDAM OLUŞTURMAK
Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar; Çat İlçemizin istihdam oranını yükseltmek iş olanağı oluşturmak için burayı açtıklarını söyleyerek yeni müjdeler de verdi. İlçenin göç sorununa çözüm olmak ve yeni göçler alabilmesi için tamamı belediye tarafından yapılan 120 dairelik yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Yaşar; ‘’120 dairelik bir konut projesi var ve bu projeyi yüzde yüz Çat Belediyesinin kendi öz sermayesi ile yapılmakta, amacımız bugünü değil gelecek nesilleri daha modern bir hayat sürmelerini sağlamaktır günlük siyasetten ziyade gelecek nesilleri düşünerek hareket etmekteyiz. Yılların ihmaline son verme azmi ve kararlığımız sürecektir.’’ dedi.

HAYVANCILIK ve TARIMA ÖNEM VERECEĞİZ
İlçenin yüzde 90’nina yakın kesimin hayvancılıkla uğraştıkları söyleyen Yaşar ilçeye ve çevre ilçelere katkısı olmak amacıyla yeni hayvan pazarı açtıklarını söyledi. Tarım alanında faaliyetlerinin olduğunu ifade ederek şunları dile getirdi. “45 dönümlük bir arsaya lavanta ektik. Belediye olarak %90 hayvancılıkla uğraşan bir şehirde tarıma yönelik hareketlerde yapmamız gerekiyordu. Bu proje hem ülkeye hem de Çat ilçesine katkısı olacak.  Geçen yıl yapımına başlanan hayvan pazarı inşaatı Bu yıl sona erecek ve Çat halkına ve çevre ilçelere büyük katkısı olacak.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun…

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yılı dolayısıyla İlçemizde Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Çat Kaymakamlığı bahçesinde Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Törende, Çat Kaymakamımız Sayın Mustafa KARALİ, Çat Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Sayın Mehmet KARABULUT, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Akın Burak SOYLU, Çat Belediye Başkan yardımcımız Sayın Bekir SARIGÜL, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.
30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıl dönümü münasebetiyle Çat Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar, Protokol üyelerini ve vatandaşlarımızı belediyemizde ağırladı.
Ülkemizin birliği ve beraberliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatlarını ortaya koyan tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyoruz.


DEVAMI

Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar’dan Miraç Kandili mesajı

Çat Belediye Başkanımız  Melik Yaşar ‘’Miraç’ın bir yükseliş olduğunu belirterek, “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in bütün beşerî hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce makama yükselişinin gerçekleştiği gün olan Miraç Kandilinin tüm Müslümanlara hayırlar getirmesini diliyorum’’ dedi.

Belediye Başkanımız Melik Yaşar, Miraç Kandili dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Yaşar mesajında ‘’Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede gerek kendi toplumumuz gerekse tüm dünya insanları arasında sınırlar oluşturan anlayış ve davranışlardan uzaklaşarak, bizi birbirimize yaklaştıracak, dünya ve ülkemizde barışını sağlayacak uzlaşmacı tavırlar sergilemenin yollarını arayalım. Kin ve nefret yerine, sevgi ve barış tohumlarının ekilmesine çalışalım. Bizler de bu fırsatı manevi, naif ve güzel duygular eşliğinde değerlendirmeliyiz. Bu mübarek gecedeki sevgi, hoşgörü ve paylaşımlar, barış, dostluk, kardeşlik duygularına katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle İslam aleminin ve başta Çatlı hemşehrilerim olmak üzere tüm Erzurum halkının Miraç Kandil’ini tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin millet olarak birliğimize, beraberliğimize vesile olmasını barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

Videolar