Çat Belediye Başkanlığı

ÇAT’TA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

ÇAT’TA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

ÇAT’TA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
Çat Belediyesi İlçede beton santrali, bims ve kilit parke imalat fabrikası kurdu ve 25 dükkânın temel atma töreni gerçekleştirildi. Açılış töreni yapılan fabrikada İlçenin beton ve parke taşı ve bims ihtiyacı karşılanmış, hem de belediyeye ek bir gelir kapısı açılmış oldu.

Çat’ın girişinde konuşlandırılan beton santrali, bims ve kilit parke taşı  imalat  fabrikasının açılış törenin Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz,  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar,  Çat Ak Parti İlçe Başkanı Muhammet Emin Işık, Belediye meclis üyeleri, Kadın Kolları, Mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kurban kesimi ve dualarla gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar İlçeye ve köylere birçok hizmet sunduklarını söyleyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkürde bulunarak şunları dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi ve Özel idare vasıtasıyla Çat ilçesine ve köylere hizmetler yaptık.  Daha önceden su ve kanalizasyon gitmemiş köylere bu hizmetleri sunduk. Yolları onarılıp düzelterek Sıcak asfalt yaptık. Millî Eğitim’in yapması gereken okulların tamiratını Büyükşehir Belediyesi üstlendi ve onlar tarafından yapıldı.
Açılışta konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Çat ilçesini merkez ilce gibi hizmet alacağını söyleyerek Mezarlık müdürlünü yaptıklarını ve Çat halkına hizmet vermek amacıyla ilk olarak buraya özel belediye otobüsü verdiklerini ifade etti.

AMACIMIZ İSTİHDAM OLUŞTURMAK
Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar; Çat İlçemizin istihdam oranını yükseltmek iş olanağı oluşturmak için burayı açtıklarını söyleyerek yeni müjdeler de verdi. İlçenin göç sorununa çözüm olmak ve yeni göçler alabilmesi için tamamı belediye tarafından yapılan 120 dairelik yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Yaşar; ‘’120 dairelik bir konut projesi var ve bu projeyi yüzde yüz Çat Belediyesinin kendi öz sermayesi ile yapılmakta, amacımız bugünü değil gelecek nesilleri daha modern bir hayat sürmelerini sağlamaktır günlük siyasetten ziyade gelecek nesilleri düşünerek hareket etmekteyiz. Yılların ihmaline son verme azmi ve kararlığımız sürecektir.’’ dedi.

HAYVANCILIK ve TARIMA ÖNEM VERECEĞİZ
İlçenin yüzde 90’nina yakın kesimin hayvancılıkla uğraştıkları söyleyen Yaşar ilçeye ve çevre ilçelere katkısı olmak amacıyla yeni hayvan pazarı açtıklarını söyledi. Tarım alanında faaliyetlerinin olduğunu ifade ederek şunları dile getirdi. “45 dönümlük bir arsaya lavanta ektik. Belediye olarak %90 hayvancılıkla uğraşan bir şehirde tarıma yönelik hareketlerde yapmamız gerekiyordu. Bu proje hem ülkeye hem de Çat ilçesine katkısı olacak.  Geçen yıl yapımına başlanan hayvan pazarı inşaatı Bu yıl sona erecek ve Çat halkına ve çevre ilçelere büyük katkısı olacak.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Halk günümüz.

Vatandaşlarımızla  birebir görüşme geleneğini sürdüren Belediye Başkanımız Sayın Melik YAŞAR, vatandaşlardan gelen öneri ve isteklerin yanı sıra sorunlarına hızlı çözüm üretmenin mücadelesini veriyor.

DEVAMI

Mahallelerimizde stabilize yol çalışmaları.

Çat Belediye Başkanımız Sayın Melik YAŞAR’ın talimatı ile Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz mesai saati gözetmeksizin hafta içi ve hafta sonu kar, kış, yağmur, çamur demeden Mahallelerimizde stabilize yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
'' Çat için bahane üreten değil, çözüm üreten belediyecilik''

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

Videolar

Bursa escort