Çat Belediye Başkanlığı

Başkanımız Kararlı

Belediyemizden Haberler

Başkanımız Kararlı

BAŞKAN KILIÇ, "BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM"

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Erzurum'daki çetin kış koşullarını Türkiye'nin gündemine oturtmak için harekete geçti. Başkan Kılıç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP'nin bütün milletvekillerine mektup gönderdi. Önceki gün yaptığı yazılı açıklamayla Erzurum'daki tüketilen doğalgaz ve kömür için devlet sübvansesi isteyen Çat Belediye Başkanı Kılıç, partisini mensup milletvekillerinden konuyu TBMM gündemine taşımalarını istedi. 
Çat Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Arif Hikmet Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP Milletvekillerine yönelik olarak yazdığı mektupta şunları kaydetti:
"Malumlarınız olduğu üzere; Erzurum'da son 65 yılın en soğuk kış mevsimi geçirilmektedir. Hafta başında hava sıcaklığının sıfırın altında 38 dereceyi gördüğü ilimizde, maalesef en büyük sorun ısınma ve yakacak giderleridir. İşsizliğin hissedilir düzeyde olduğu bir şehir olan Erzurum'da, asgari ücretli bir çalışan dahi, aylık en az 500 lira yakıt parası ödemekte, aylık gelirinden geriye kalan kısmıyla da, evini ve ailesini geçindirmek durumunda kalmaktadır. Geçtiğimiz yıl kış mevsiminde olduğu gibi, bu yıl da üzerinde ısrarla durduğumuz husus, Erzurum'la birlikte çetin kış koşullarıyla mücadele verilen diğer bölge illerinde ısınma giderlerinin sübvanse edilmesi yönündedir. Bu talep aslında iktidar partisine mensup belediye başkanlarının da arzusudur, fakat siyasi ikbal endişesi dolayasıyla onlar tarafından bir türlü dile getirilememektedir. Biz, şehrin genel anlamda böyle bir beklentisi olduğunu bildiğimiz için bu konuyu her fırsatta dile getiriyor ve hükümetin, çetin kış koşullarının bölge illerine bulunduğu sert mali etkileri azaltıcı tedbirler alması gerektiğini sıklıkla vurguluyoruz. Bu bağlamda yine önceki gün yaptığımız açıklama, Erzurum kamuoyunda büyük ilgi uyandırmış, yerel ve yaygın basın kuruluşları bizim bu yöndeki talebimize tam destek vermişlerdir. İlaveten talebimiz, sosyal medyada da yoğun bir destek bulmuş, çeşitli siyasi görüşlere mensup vatandaşlarımız, haklı talebimizle ilgili olarak bize tebrik ve teşekkür mesajlarını sunmuşlardır. 
Arzumuz odur ki; Erzurum ve bölge illerinde kışın mali etkilerinin azaltılabilmesi için hükümetin harekete geçmesi gerektiği yönündeki hakikatin, zat-ı aliniz tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de dile getirilmesidir. Yöre insanının bu beklentisinin TBMM'de en yüksek perdeden seslendirilmesi anlamına gelecek olan bu yaklaşımın, partimizin prestiji açısından da, naçizane kayda değer olacağını düşünmekteyiz. Bölgemize olan bakış açınızı, sıcak ilgi ve alakanızı yakınen bilen bir belediye başkanınız olarak; hassasiyetiniz için teşekkürü şimdiden bir borç biliyor, saygılarımı sunuyorum."

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Büyük Buluşma

Çat Belediyesi, yaptığı başarılı çalışmalarıyla olduğu kadar, özel konuklarıyla da gündemde yer ediniyor.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı'nın ardından bu kez ErzurumBüyükşehir Belediyesi'nin AK Partili Başkanı Mehmet Sekmen'i konuk etti. Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette Sekmen, yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kutladıği Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'a Büyükşehir Belediyesi'nin şiltini takdim ederken, Kılıç da, Başkan Sekmen'i Çat ilçesinin meşhur çiçek balını hediye etti. 
Çat Belediyesi, yaptığı başarılı çalışmalarıyla olduğu kadar, özel konuklarıyla da gündemde yer ediniyor. Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Erzurum'un Çat ilçesine giden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Çat Belediyesi'ni de ziyaret ederek, Başkan Arif Hikmet Kılıç'la bir araya geldi. Beraberinde meclis üyeleriyle birlikte Başkan Kılıç'a konuk olan Sekmen, gördüğü yakın ilgi ve alakadan büyük mutluluk duyarken, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ı, yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kutlamayı da ihmal etmedi. Başkan Sekmen'e Çat Belediyesi'nin çalışmaları ve hayata geçirilecek olan yeni projeleri hakkında bilgiler aktaran Kılıç, "Hangi siyasi görüşe sahip olunursa olunsun, insanlara hizmet etmenin verdiği mutluluk bambaşka" diyerek, amaçlarının bu doğrultuda Çat ilçesinin çehresini değiştirmek olduğunu ifade etti. 
Başkan Sekmen'e belediyenin yeni hizmet binası, kadın dinlenme evi,Meclis toplantı salonunu ve sosyal tesisleri gezdiren  Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin ilçeye yönelik olarak verdiği hizmetlerin de çok önemli olduğunun altını çizdi.  

SEKMEN'DEN KILIÇ'A HİZMET KUTLAMASI 
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, gösterdiği sıcak ilgi ve misafirperverlikten dolayı Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'a teşekkür etti. Çat Belediyesi'nin başarılı işlere imza attığını ifade eden Sekmen, "Yöre insanımıza hizmet etmek hepimizin ortak gayesi ve arzusudur" dedi. 
Ziyaretin sonunda Başkan Sekmen, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'a çini süslemeli Büyükşehir Belediyesi şilti takdim ederken, Başkan Kılıç ise özel misafirine Çat'ın meşhur çiçek balından hediye etti. Başkan Yardımcısı M. Mazhar Özdemir'in de hazır bulunduğu ziyarette daha sonra günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekildi. 

DEVAMI

Ziyaret

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı'yı makamında konuk etti. Başkan Kılıç, belediyenin hizmetleriyle ilgili olarak bilgiler aktardığı Milletvekili Mustafa Ilıcalı'yı da şaşırttı. Milletvekili Ilıcalı, "Çat ilçesine verdiği hizmetlerden dolayı Başkan Arif Hikmet Kılıç Beyi tebrik ediyorum" dedi. AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, beraberindeki partililerle Çat Belediyesi'ni de ziyaret etti. Referandum öncesi çalışmalar kapsamında ilçede temaslarda bulunan Ilıcalı, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ı da ziyaret ederek, bir süre sohbet etti. Çat Belediyesi'nin hizmetlerine ilişkin olarak Başkan Kılıç'ın sunumunu dinleyen Ilıcalı, daha sonra belediyenin yeni hizmet binasını gezdi, Kadın Dinlenme Evi'nde incelemelerde bulundu. Çat Belediyesi'nin hizmetlerine tam puan veren AK Partili Milletvekili Ilıcalı, "Önemli olan halka hizmet edebilmektir, halkın beklentilerine karşılık verebilmektir. Bu manada Çat Belediye Başkanımızı kutluyorum. Çat'ta güzel işlek yapmış, ilçeye güzellikler katmış" diyerek, Çat ilçesi için kendisinin de elinden geleni yapacağını ifade etti. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ise, AK Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Farklı siyasi kulvarlarda olabiliriz ama hepimiz bu memleketin evladıyız. Bizim için önemli olan bu memlekete ve bu yörenin insanına hizmet edebilmektir. Bu manada üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Sayın Milletvekilimizin ilçemize gösterdiği yakınlığa da ayrıca teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı. Ziyaretin sonunda Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, konuklarına Çat'a özel çiçek balından hediye ederken, Milletvekili Mustafa Ilıcalı da, misafirperverliğinden dolayı Başkan Kılıç'a teşekkür etti.

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Miting
  • Winterfest
  • Mesire alanları
  • Toplantı

Videolar