Çat Belediye Başkanlığı

Başkanımız Kararlı

Belediyemizden Haberler

Başkanımız Kararlı

BAŞKAN KILIÇ, "BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM"

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Erzurum'daki çetin kış koşullarını Türkiye'nin gündemine oturtmak için harekete geçti. Başkan Kılıç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP'nin bütün milletvekillerine mektup gönderdi. Önceki gün yaptığı yazılı açıklamayla Erzurum'daki tüketilen doğalgaz ve kömür için devlet sübvansesi isteyen Çat Belediye Başkanı Kılıç, partisini mensup milletvekillerinden konuyu TBMM gündemine taşımalarını istedi. 
Çat Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Arif Hikmet Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP Milletvekillerine yönelik olarak yazdığı mektupta şunları kaydetti:
"Malumlarınız olduğu üzere; Erzurum'da son 65 yılın en soğuk kış mevsimi geçirilmektedir. Hafta başında hava sıcaklığının sıfırın altında 38 dereceyi gördüğü ilimizde, maalesef en büyük sorun ısınma ve yakacak giderleridir. İşsizliğin hissedilir düzeyde olduğu bir şehir olan Erzurum'da, asgari ücretli bir çalışan dahi, aylık en az 500 lira yakıt parası ödemekte, aylık gelirinden geriye kalan kısmıyla da, evini ve ailesini geçindirmek durumunda kalmaktadır. Geçtiğimiz yıl kış mevsiminde olduğu gibi, bu yıl da üzerinde ısrarla durduğumuz husus, Erzurum'la birlikte çetin kış koşullarıyla mücadele verilen diğer bölge illerinde ısınma giderlerinin sübvanse edilmesi yönündedir. Bu talep aslında iktidar partisine mensup belediye başkanlarının da arzusudur, fakat siyasi ikbal endişesi dolayasıyla onlar tarafından bir türlü dile getirilememektedir. Biz, şehrin genel anlamda böyle bir beklentisi olduğunu bildiğimiz için bu konuyu her fırsatta dile getiriyor ve hükümetin, çetin kış koşullarının bölge illerine bulunduğu sert mali etkileri azaltıcı tedbirler alması gerektiğini sıklıkla vurguluyoruz. Bu bağlamda yine önceki gün yaptığımız açıklama, Erzurum kamuoyunda büyük ilgi uyandırmış, yerel ve yaygın basın kuruluşları bizim bu yöndeki talebimize tam destek vermişlerdir. İlaveten talebimiz, sosyal medyada da yoğun bir destek bulmuş, çeşitli siyasi görüşlere mensup vatandaşlarımız, haklı talebimizle ilgili olarak bize tebrik ve teşekkür mesajlarını sunmuşlardır. 
Arzumuz odur ki; Erzurum ve bölge illerinde kışın mali etkilerinin azaltılabilmesi için hükümetin harekete geçmesi gerektiği yönündeki hakikatin, zat-ı aliniz tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de dile getirilmesidir. Yöre insanının bu beklentisinin TBMM'de en yüksek perdeden seslendirilmesi anlamına gelecek olan bu yaklaşımın, partimizin prestiji açısından da, naçizane kayda değer olacağını düşünmekteyiz. Bölgemize olan bakış açınızı, sıcak ilgi ve alakanızı yakınen bilen bir belediye başkanınız olarak; hassasiyetiniz için teşekkürü şimdiden bir borç biliyor, saygılarımı sunuyorum."

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sayın Başkanımızın Yeni Yıl Mesajı

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, yeni yıl dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Kılıç, "Umut ediyoruz ki 2018 yılı ülkemize, birlik, dirlik, beraberlik, huzur, mutluluk ve esenlikler getirsin" dedi. Başkan Kılıç, yeni yıl öncesinde yaptığı yazılı açıklamasında kardeşlik, sevgi, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. 2017 yılının acısı ve tatlısıyla artık geride kaldığını Türkiye’nin ve dünyanın yeni bir yıla "merhaba" demeye hazırlandığını vurgulayan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "2018 yılının başta şirin ilçemiz Çat olmak üzere Erzurum için, bölgemiz ve ülkemiz için büyümeye ve gelişmeye, huzur ve kardeşliğin pekişmesine, yardımlaşma ve dayanışmanın katlanarak artmasına vesile olmasını ümit ediyoruz" diye konuştu.
"2017 YILI 2018 YILI İÇİN REFERANSTIR"
2017 yılının Çat için oldukça verimli geçtiğini ve bu yıl da bir hizmet seferberliği başlattıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "İlçemizde 2014 yılından itibaren estirmeye başladığımız değişim ve dönüşüm rüzgarları, 2017 yılında da büyük bir ivme yakalamış ve Çat’ın makus talihini değiştirme anlamında önemli adımlar atılmıştır. Hizmetin halk ve Hakk için olduğunu bilen bir yönetim anlayışıyla geride bıraktığımız 2017 yılı, 2018 yılında hayata geçireceğimiz projeler ve yatırımlar için de bir referans kaynağı olacaktır. Dolayısıyla 2018 yılı da, Çat ilçemiz adına hizmetle dopdolu bir yıl olacaktır" ifadelerini kullandı. 2018 yılında da el ele ve omuz omuza vererek Çat için çalışmaya devam edeceklerinin alını çizen Başkan Arif Hikmet Kılıç, "Bu duygu ve düşüncelerle 2018 yılının huzur, mutluluk, kardeşlik ve esenlik dolu nice yılların habercisi olmasını diliyor, hemşehrilerime saygı, sevgi ve selamlarımı iletiyorum" dedi.
 

DEVAMI

Sayın Veli AĞBABA bir dizi açılış yaptı

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Ağbaba, çok sayıda partilinin de katıldığı toplantıda Çat'a yapılan yatırımları değerlendirdi. İlçede CHP'li Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın tüm Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma yürüttüğünü belirten Ağbaba, "Çat, bir ışık gibi tüm Doğu'yu aydınlatıyor"dedi.
Arif Hikmet Kılıç'ın tüm Türkiye'ye örnek bir belediyecilik gösterdiğini de ifade eden Ağbaba, "Erzurum'da ki tek belediyemiz Çat Belediyesi'ni ziyarete geldik. Türkiye Çat'ı görerek sosyal demokrat belediyeciliğin ne olduğunu anlayabilir. Çat, Erzurum'da bir vaha gibi, bir ışık gibi tüm Doğu'yu aydınlatıyor. Bütün Doğu'ya bütün Türkiye'ye örnek bir belediyecilik gösteriyor.. Önümüzdeki yıl genel başkanımızda Çat'a gelecek ve incelemelerde bulunacak. Ama övünerek gururla söylemek isterim ki İstanbul'da işini gücünü bırakıp kendi doğduğu topraklara hizmet etmek için gelen bir belediye başkanımız var. Üç yıl gibi kısa bir sürede Çat'ı Doğu'nun en önemli merkezi haline getirdi. Sadece yol, kanalizazyon ve çöp toplama değil, Yapmış olduğu projeler, hayata geçirdiği yatırımlarla Türkiye'ye örnek olacak hizmetler yapıyor. Çat Koordinasyon merkezi tüm Türkiye'de Çat gibi belediyelere örnek olacak bir uygulama. İşi olan, hastası olan, geliyor oradan bütün ülkede ki her işini çözebiliyor. Bu bile tüm Türkiye'de örnek gösterilebilecek bir olaydır. Belediye Başkanımıza bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum"dedi.
                

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • İlçemizden görünüm
  • Çalışmalar ve incelemeler
  • Miting
  • Winterfest

Videolar