Çat Belediye Başkanlığı

Basından

Belediyemizden Haberler

Basından

ÇAT BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ'TAN "EKONOMİK KURTULUŞ" HEDEFİ...

KILIÇ: ÇAT İLÇEMİZDE GERİ KALMIŞLIK BUZLARI ÇÖZÜLÜYOR...

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Milli kurtuluşunu 9 Mart'ta kutladığımız Çat ilçemizin ekonomik kurtuluşu da inşallah yakındır" dedi.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, yeni sezon öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Çat ilçesinin, Erzurum'un en eski yerleşim birimlerinden biri olmasına rağmen sosyal ve ekonomik yönden çok gerilerde kaldığını vurgulayan Başkan Kılıç, ilçenin makus talihinin artık değişmeye başladığını belirtti. Kılıç, gelinen nokta itibariyle Çat'ın durumunu İlkbahar'a benzeterek, "Çat ilçemizde buzlar çözülmeye, kardelenler yepyeni bir dönem için başını kardırmaya başladı. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ilçemizde sosyal ve ekonomik gelişmişlik en hızlı biçimde yaşanacak, dört bir yandan bereket fışkıracak" ifadelerini kullandı.

YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
Çat Belediyesi'nin yeni sezona yeni yatırımlar ve projelerle gireceğini dile getiren Başkan Arif Hikmet Kılıç, "Hizmet süremizin 2 yılı geride kaldı ve biz bu süre zarfında verdiğimiz sözleri hep tuttuk. İlçemizin temel belediyecilik hizmetlerine duyduğu ihtiyacı belirledik ve bu yöndeki eksiklikleri gidermeye başladık. İlçemize tam teşekküllü bir sosyal tesis kazandırdık. Belediye binamızı tamamladık ve faaliyete geçirdik. Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının ardından resmi açılışımızı da kısa bir süre sonra gerçekleştireceğiz. Yine ilçemizde modern konutlar ve işyerleri inşaa ederek, halkımızın istifadesine sunduk. Belki de Türkiye'de bir ilke imza atarak, şehir merkezinde belediyemize özel bir koordinasyon birimi kurduk. İlçemize bağlı mahalle köylerde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi adına önemli proje modelleri oluşturmaya ve bunları uygulamaya yönelik adımlar atmaya hazırlanıyoruz. Yine Çat ilçemizde arıcılık faaliyetlerine tam destek verdik, kararlıyız Çat'ın meşhur balını tüm Türkiye ile tanıştıracağız. Bu saydıklarımız, 2 yıllık süre zarfında hayata geçirdiğimiz poje ve yatırımlardan sadece bir kaçı. İnşallah önümüzdeki her bir yılı yeni yatırımlarla süsleyecek, Çat ilçemizi hak ettiği konuma hep birlikte ulaştıracağız" diye konuştu.

ÇAT BELEDİYESİ YAŞAMIN HER ALANINDA
Öteyandan Çat Belediyesi'nin sosyo-ekonomik yatırımlarına ilaveten eğitim, kültür, sanat ve spora yönelik olarak da insana yatırım yaptığını anlatan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Bizden önce Erzurum'un boynu bükük bir ilçesi olan Çat, bugün artık şampiyon sporcular yetiştirmeye başladı. Çocuklarımızın kabiliyetli olduğu alanlara yönlendirilmesi ve yetiştirilmesi noktasında okullarımızla da dirsek teması halindeyiz. Kısaca hayatın her alanında etkin ve hizmet üretilebilirlik düzeyi çok yüksek bir belediye olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çat'a cazibe kazandırmak, markalaştırmak ve belediye hizmetlerinde Türkiye'ye model olabilecek bir ilçe haline gelebilmek için mücadele ediyoruz. Çatlı hemşehrilerimizin de desteğiyle inşallah bunu başaracak ve yıllarca ilçemizin etrafını çevrelemiş geri kalmışlık duvarlarını hep birlikte yıkacağız" şeklinde konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ankara Erzurum Günleri

DEVAMI

Müzeye İlgi Büyük

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • İlçemizden görünüm
  • Çalışmalar ve incelemeler
  • Miting
  • Winterfest

Videolar