Çat Belediye Başkanlığı

Basından

Belediyemizden Haberler

Basından

ÇAT BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ'TAN "EKONOMİK KURTULUŞ" HEDEFİ...

KILIÇ: ÇAT İLÇEMİZDE GERİ KALMIŞLIK BUZLARI ÇÖZÜLÜYOR...

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Milli kurtuluşunu 9 Mart'ta kutladığımız Çat ilçemizin ekonomik kurtuluşu da inşallah yakındır" dedi.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, yeni sezon öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Çat ilçesinin, Erzurum'un en eski yerleşim birimlerinden biri olmasına rağmen sosyal ve ekonomik yönden çok gerilerde kaldığını vurgulayan Başkan Kılıç, ilçenin makus talihinin artık değişmeye başladığını belirtti. Kılıç, gelinen nokta itibariyle Çat'ın durumunu İlkbahar'a benzeterek, "Çat ilçemizde buzlar çözülmeye, kardelenler yepyeni bir dönem için başını kardırmaya başladı. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ilçemizde sosyal ve ekonomik gelişmişlik en hızlı biçimde yaşanacak, dört bir yandan bereket fışkıracak" ifadelerini kullandı.

YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
Çat Belediyesi'nin yeni sezona yeni yatırımlar ve projelerle gireceğini dile getiren Başkan Arif Hikmet Kılıç, "Hizmet süremizin 2 yılı geride kaldı ve biz bu süre zarfında verdiğimiz sözleri hep tuttuk. İlçemizin temel belediyecilik hizmetlerine duyduğu ihtiyacı belirledik ve bu yöndeki eksiklikleri gidermeye başladık. İlçemize tam teşekküllü bir sosyal tesis kazandırdık. Belediye binamızı tamamladık ve faaliyete geçirdik. Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının ardından resmi açılışımızı da kısa bir süre sonra gerçekleştireceğiz. Yine ilçemizde modern konutlar ve işyerleri inşaa ederek, halkımızın istifadesine sunduk. Belki de Türkiye'de bir ilke imza atarak, şehir merkezinde belediyemize özel bir koordinasyon birimi kurduk. İlçemize bağlı mahalle köylerde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi adına önemli proje modelleri oluşturmaya ve bunları uygulamaya yönelik adımlar atmaya hazırlanıyoruz. Yine Çat ilçemizde arıcılık faaliyetlerine tam destek verdik, kararlıyız Çat'ın meşhur balını tüm Türkiye ile tanıştıracağız. Bu saydıklarımız, 2 yıllık süre zarfında hayata geçirdiğimiz poje ve yatırımlardan sadece bir kaçı. İnşallah önümüzdeki her bir yılı yeni yatırımlarla süsleyecek, Çat ilçemizi hak ettiği konuma hep birlikte ulaştıracağız" diye konuştu.

ÇAT BELEDİYESİ YAŞAMIN HER ALANINDA
Öteyandan Çat Belediyesi'nin sosyo-ekonomik yatırımlarına ilaveten eğitim, kültür, sanat ve spora yönelik olarak da insana yatırım yaptığını anlatan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Bizden önce Erzurum'un boynu bükük bir ilçesi olan Çat, bugün artık şampiyon sporcular yetiştirmeye başladı. Çocuklarımızın kabiliyetli olduğu alanlara yönlendirilmesi ve yetiştirilmesi noktasında okullarımızla da dirsek teması halindeyiz. Kısaca hayatın her alanında etkin ve hizmet üretilebilirlik düzeyi çok yüksek bir belediye olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çat'a cazibe kazandırmak, markalaştırmak ve belediye hizmetlerinde Türkiye'ye model olabilecek bir ilçe haline gelebilmek için mücadele ediyoruz. Çatlı hemşehrilerimizin de desteğiyle inşallah bunu başaracak ve yıllarca ilçemizin etrafını çevrelemiş geri kalmışlık duvarlarını hep birlikte yıkacağız" şeklinde konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Büyük Buluşma

Çat Belediyesi, yaptığı başarılı çalışmalarıyla olduğu kadar, özel konuklarıyla da gündemde yer ediniyor.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı'nın ardından bu kez ErzurumBüyükşehir Belediyesi'nin AK Partili Başkanı Mehmet Sekmen'i konuk etti. Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette Sekmen, yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kutladıği Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'a Büyükşehir Belediyesi'nin şiltini takdim ederken, Kılıç da, Başkan Sekmen'i Çat ilçesinin meşhur çiçek balını hediye etti. 
Çat Belediyesi, yaptığı başarılı çalışmalarıyla olduğu kadar, özel konuklarıyla da gündemde yer ediniyor. Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Erzurum'un Çat ilçesine giden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Çat Belediyesi'ni de ziyaret ederek, Başkan Arif Hikmet Kılıç'la bir araya geldi. Beraberinde meclis üyeleriyle birlikte Başkan Kılıç'a konuk olan Sekmen, gördüğü yakın ilgi ve alakadan büyük mutluluk duyarken, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ı, yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kutlamayı da ihmal etmedi. Başkan Sekmen'e Çat Belediyesi'nin çalışmaları ve hayata geçirilecek olan yeni projeleri hakkında bilgiler aktaran Kılıç, "Hangi siyasi görüşe sahip olunursa olunsun, insanlara hizmet etmenin verdiği mutluluk bambaşka" diyerek, amaçlarının bu doğrultuda Çat ilçesinin çehresini değiştirmek olduğunu ifade etti. 
Başkan Sekmen'e belediyenin yeni hizmet binası, kadın dinlenme evi,Meclis toplantı salonunu ve sosyal tesisleri gezdiren  Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin ilçeye yönelik olarak verdiği hizmetlerin de çok önemli olduğunun altını çizdi.  

SEKMEN'DEN KILIÇ'A HİZMET KUTLAMASI 
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, gösterdiği sıcak ilgi ve misafirperverlikten dolayı Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'a teşekkür etti. Çat Belediyesi'nin başarılı işlere imza attığını ifade eden Sekmen, "Yöre insanımıza hizmet etmek hepimizin ortak gayesi ve arzusudur" dedi. 
Ziyaretin sonunda Başkan Sekmen, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'a çini süslemeli Büyükşehir Belediyesi şilti takdim ederken, Başkan Kılıç ise özel misafirine Çat'ın meşhur çiçek balından hediye etti. Başkan Yardımcısı M. Mazhar Özdemir'in de hazır bulunduğu ziyarette daha sonra günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekildi. 

DEVAMI

Ziyaret

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı'yı makamında konuk etti. Başkan Kılıç, belediyenin hizmetleriyle ilgili olarak bilgiler aktardığı Milletvekili Mustafa Ilıcalı'yı da şaşırttı. Milletvekili Ilıcalı, "Çat ilçesine verdiği hizmetlerden dolayı Başkan Arif Hikmet Kılıç Beyi tebrik ediyorum" dedi. AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, beraberindeki partililerle Çat Belediyesi'ni de ziyaret etti. Referandum öncesi çalışmalar kapsamında ilçede temaslarda bulunan Ilıcalı, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ı da ziyaret ederek, bir süre sohbet etti. Çat Belediyesi'nin hizmetlerine ilişkin olarak Başkan Kılıç'ın sunumunu dinleyen Ilıcalı, daha sonra belediyenin yeni hizmet binasını gezdi, Kadın Dinlenme Evi'nde incelemelerde bulundu. Çat Belediyesi'nin hizmetlerine tam puan veren AK Partili Milletvekili Ilıcalı, "Önemli olan halka hizmet edebilmektir, halkın beklentilerine karşılık verebilmektir. Bu manada Çat Belediye Başkanımızı kutluyorum. Çat'ta güzel işlek yapmış, ilçeye güzellikler katmış" diyerek, Çat ilçesi için kendisinin de elinden geleni yapacağını ifade etti. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ise, AK Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Farklı siyasi kulvarlarda olabiliriz ama hepimiz bu memleketin evladıyız. Bizim için önemli olan bu memlekete ve bu yörenin insanına hizmet edebilmektir. Bu manada üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Sayın Milletvekilimizin ilçemize gösterdiği yakınlığa da ayrıca teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı. Ziyaretin sonunda Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, konuklarına Çat'a özel çiçek balından hediye ederken, Milletvekili Mustafa Ilıcalı da, misafirperverliğinden dolayı Başkan Kılıç'a teşekkür etti.

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Miting
  • Winterfest
  • Mesire alanları
  • Toplantı

Videolar