Çat Belediye Başkanlığı

Basından

Belediyemizden Haberler

Basından

ÇAT BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ'TAN "EKONOMİK KURTULUŞ" HEDEFİ...

KILIÇ: ÇAT İLÇEMİZDE GERİ KALMIŞLIK BUZLARI ÇÖZÜLÜYOR...

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Milli kurtuluşunu 9 Mart'ta kutladığımız Çat ilçemizin ekonomik kurtuluşu da inşallah yakındır" dedi.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, yeni sezon öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Çat ilçesinin, Erzurum'un en eski yerleşim birimlerinden biri olmasına rağmen sosyal ve ekonomik yönden çok gerilerde kaldığını vurgulayan Başkan Kılıç, ilçenin makus talihinin artık değişmeye başladığını belirtti. Kılıç, gelinen nokta itibariyle Çat'ın durumunu İlkbahar'a benzeterek, "Çat ilçemizde buzlar çözülmeye, kardelenler yepyeni bir dönem için başını kardırmaya başladı. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ilçemizde sosyal ve ekonomik gelişmişlik en hızlı biçimde yaşanacak, dört bir yandan bereket fışkıracak" ifadelerini kullandı.

YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
Çat Belediyesi'nin yeni sezona yeni yatırımlar ve projelerle gireceğini dile getiren Başkan Arif Hikmet Kılıç, "Hizmet süremizin 2 yılı geride kaldı ve biz bu süre zarfında verdiğimiz sözleri hep tuttuk. İlçemizin temel belediyecilik hizmetlerine duyduğu ihtiyacı belirledik ve bu yöndeki eksiklikleri gidermeye başladık. İlçemize tam teşekküllü bir sosyal tesis kazandırdık. Belediye binamızı tamamladık ve faaliyete geçirdik. Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının ardından resmi açılışımızı da kısa bir süre sonra gerçekleştireceğiz. Yine ilçemizde modern konutlar ve işyerleri inşaa ederek, halkımızın istifadesine sunduk. Belki de Türkiye'de bir ilke imza atarak, şehir merkezinde belediyemize özel bir koordinasyon birimi kurduk. İlçemize bağlı mahalle köylerde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi adına önemli proje modelleri oluşturmaya ve bunları uygulamaya yönelik adımlar atmaya hazırlanıyoruz. Yine Çat ilçemizde arıcılık faaliyetlerine tam destek verdik, kararlıyız Çat'ın meşhur balını tüm Türkiye ile tanıştıracağız. Bu saydıklarımız, 2 yıllık süre zarfında hayata geçirdiğimiz poje ve yatırımlardan sadece bir kaçı. İnşallah önümüzdeki her bir yılı yeni yatırımlarla süsleyecek, Çat ilçemizi hak ettiği konuma hep birlikte ulaştıracağız" diye konuştu.

ÇAT BELEDİYESİ YAŞAMIN HER ALANINDA
Öteyandan Çat Belediyesi'nin sosyo-ekonomik yatırımlarına ilaveten eğitim, kültür, sanat ve spora yönelik olarak da insana yatırım yaptığını anlatan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Bizden önce Erzurum'un boynu bükük bir ilçesi olan Çat, bugün artık şampiyon sporcular yetiştirmeye başladı. Çocuklarımızın kabiliyetli olduğu alanlara yönlendirilmesi ve yetiştirilmesi noktasında okullarımızla da dirsek teması halindeyiz. Kısaca hayatın her alanında etkin ve hizmet üretilebilirlik düzeyi çok yüksek bir belediye olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çat'a cazibe kazandırmak, markalaştırmak ve belediye hizmetlerinde Türkiye'ye model olabilecek bir ilçe haline gelebilmek için mücadele ediyoruz. Çatlı hemşehrilerimizin de desteğiyle inşallah bunu başaracak ve yıllarca ilçemizin etrafını çevrelemiş geri kalmışlık duvarlarını hep birlikte yıkacağız" şeklinde konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sayın Başkanımızın Yeni Yıl Mesajı

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, yeni yıl dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Kılıç, "Umut ediyoruz ki 2018 yılı ülkemize, birlik, dirlik, beraberlik, huzur, mutluluk ve esenlikler getirsin" dedi. Başkan Kılıç, yeni yıl öncesinde yaptığı yazılı açıklamasında kardeşlik, sevgi, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. 2017 yılının acısı ve tatlısıyla artık geride kaldığını Türkiye’nin ve dünyanın yeni bir yıla "merhaba" demeye hazırlandığını vurgulayan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "2018 yılının başta şirin ilçemiz Çat olmak üzere Erzurum için, bölgemiz ve ülkemiz için büyümeye ve gelişmeye, huzur ve kardeşliğin pekişmesine, yardımlaşma ve dayanışmanın katlanarak artmasına vesile olmasını ümit ediyoruz" diye konuştu.
"2017 YILI 2018 YILI İÇİN REFERANSTIR"
2017 yılının Çat için oldukça verimli geçtiğini ve bu yıl da bir hizmet seferberliği başlattıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "İlçemizde 2014 yılından itibaren estirmeye başladığımız değişim ve dönüşüm rüzgarları, 2017 yılında da büyük bir ivme yakalamış ve Çat’ın makus talihini değiştirme anlamında önemli adımlar atılmıştır. Hizmetin halk ve Hakk için olduğunu bilen bir yönetim anlayışıyla geride bıraktığımız 2017 yılı, 2018 yılında hayata geçireceğimiz projeler ve yatırımlar için de bir referans kaynağı olacaktır. Dolayısıyla 2018 yılı da, Çat ilçemiz adına hizmetle dopdolu bir yıl olacaktır" ifadelerini kullandı. 2018 yılında da el ele ve omuz omuza vererek Çat için çalışmaya devam edeceklerinin alını çizen Başkan Arif Hikmet Kılıç, "Bu duygu ve düşüncelerle 2018 yılının huzur, mutluluk, kardeşlik ve esenlik dolu nice yılların habercisi olmasını diliyor, hemşehrilerime saygı, sevgi ve selamlarımı iletiyorum" dedi.
 

DEVAMI

Sayın Veli AĞBABA bir dizi açılış yaptı

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Ağbaba, çok sayıda partilinin de katıldığı toplantıda Çat'a yapılan yatırımları değerlendirdi. İlçede CHP'li Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın tüm Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma yürüttüğünü belirten Ağbaba, "Çat, bir ışık gibi tüm Doğu'yu aydınlatıyor"dedi.
Arif Hikmet Kılıç'ın tüm Türkiye'ye örnek bir belediyecilik gösterdiğini de ifade eden Ağbaba, "Erzurum'da ki tek belediyemiz Çat Belediyesi'ni ziyarete geldik. Türkiye Çat'ı görerek sosyal demokrat belediyeciliğin ne olduğunu anlayabilir. Çat, Erzurum'da bir vaha gibi, bir ışık gibi tüm Doğu'yu aydınlatıyor. Bütün Doğu'ya bütün Türkiye'ye örnek bir belediyecilik gösteriyor.. Önümüzdeki yıl genel başkanımızda Çat'a gelecek ve incelemelerde bulunacak. Ama övünerek gururla söylemek isterim ki İstanbul'da işini gücünü bırakıp kendi doğduğu topraklara hizmet etmek için gelen bir belediye başkanımız var. Üç yıl gibi kısa bir sürede Çat'ı Doğu'nun en önemli merkezi haline getirdi. Sadece yol, kanalizazyon ve çöp toplama değil, Yapmış olduğu projeler, hayata geçirdiği yatırımlarla Türkiye'ye örnek olacak hizmetler yapıyor. Çat Koordinasyon merkezi tüm Türkiye'de Çat gibi belediyelere örnek olacak bir uygulama. İşi olan, hastası olan, geliyor oradan bütün ülkede ki her işini çözebiliyor. Bu bile tüm Türkiye'de örnek gösterilebilecek bir olaydır. Belediye Başkanımıza bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum"dedi.
                

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • İlçemizden görünüm
  • Çalışmalar ve incelemeler
  • Miting
  • Winterfest

Videolar