Çat Belediye Başkanlığı

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÖRNEĞİ

İlçemizden Haberler

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÖRNEĞİ

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, köy, köy, mahalle mahalle, ev ev dolaşıyor.

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar geçtimiz gün muhtarlarla yaptığı istişare toplantıları sonrasında, köy ve mahallelerin sorunlarını yerinde incelemek için sahaya indi. 

Yavi ve Yarmak mahallelerini ziyaret eden Başkan Yaşar, vatandaşlarla sohbet etti, evlerine konuk oldu. 

"Gecemiz gündüzümüz, Çat'ta yaşayan hemşerilerimize daha iyiyi sunmak için gayret etmekle geçiyor" diyen Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar; " Cumhurbaşkanımız, Liderimizimin bizlere çizmiş olduğu belediyecilik vizyonunun temelinde ' gönül belediyeciliği var'. Bizde hizmet ederken bu ilkeye dikkat ediyoruz. Muhtarlarımızdan köy ve mahallelerimizde yapılması gereken hizmetleri istişare etmiştik. Şimdide bize aktarılanları yerinde görmek ve hemşerilerimizle hasbihal etmek için sahadayız. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın çizmiş olduğu ilkelerimiz var. İşin özü, mütevazılık, samimiyet, gayret ve çaba.  Bizler AK Partili Belediyeler olarak, Hizmet Belediyeciliği ile gönül belediyeciliğini harmanlamak zorundayız. Hizmet belediyeciliği; vatandaşın beklentisi olan rutin hizmetleri yerine getirmek, çöpünü almak, yolunu kaldırımını yapmak, alt yapısını suyunu ulaştırmak, Gönül belediyeciliği ise vatandaşa dokunabilmek, onun sevincine ve mutluluğuna, hüznüne ortak olmaktır.  

Bu doğrultuda her zaman hemşerilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Belediyemizin kapıları sonuna kadar vatandaşımıza açık, Bizlerde bulduğumuz her fırsatta kendilerinin ayağına gidip, dertlerini sıkıntıları dinliyoruz. Gücümüz yettiğince kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vatandaşımız gösterdiği teveccüh de bizleri ziyadesiyle memnun ediyor" dedi... 


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediyemizin araç filosunu genişletmeye devam ediyoruz.

Belediyemizin araç filosunu genişletmeye devam ediyoruz. İlçemiz ve Mahallelerimiz yollarında yapacağımız parke, bordür ve kilit taşı işlerini kolaylaştırmak amacıyla 2 adet forklift aldık.
Bims Blok, Bordür, Kilit Parke taşı, döşeme işinde kullanacağımız forklift artık vatandaşımızın hizmetinde daha aktif kullanılacaktır.
Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin İnşallah
Belediyemize ve ilçemize hayırlı olsun.

DEVAMI

Milletvekili Aydemir’den Çat çıkarması

Milletvekili Aydemir’den Çat çıkarması

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar’a konuk olan Aydemir, ilçede çeşitli temaslarda da bulundu.

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, Çat ilçesine çıkarma yaptı. Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar’a konuk olan Aydemir, ilçede çeşitli temaslarda da bulundu. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hakan Yakut’la birlikte hem esnafı ziyaret eden, hem de vatandaşlarla sohbet eden Aydemir, AK Parti’nin eser siyaseti anlayışının Türkiye’nin dört bir yanında tebarüz ettiğini belirterek, “Çat ilçemiz de bu güzellikten istifade eden bir başka ilçemiz. Çat’ın bu denli güzelleşmesine, yerel hizmetler anlamında eşsiz bir niteliğe kavuşmasında emeği geçen herkese şükranız” dedi. Muhalefet partilerine mensup belediye başkanlarının, AK Partili belediye başkanlarını kendilerine örnek almalarını isteyen İbrahim Aydemir, “Çünkü bizim belediye başkanlarımız millete hizmetkar olma anlayışını temsil ediyor. Millete sırtını dönenler bunun ne anlama geldiğini bilemez” ifadelerini kullandı.
 
YAŞAR’DAN HİZMET SEFERBERLİĞİ VURGUSU
Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar’ı makamında ziyaret eden AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, çalışmalar hakkında Başkan Yaşar’dan bilgiler aldı. Çat Belediye Başkanı Yaşar, ilçe merkezine bağlı mahallelerin yanı sıra kırsal mahallelerde de adeta hizmet seferberliği başlattıklarını söyleyerek, “İlçemizin dört bir yanında belediyemizin hizmet seferberliği var. Her köyümüzde, her mahallemizde belediye ekiplerimizce yürütülen çalışmalar ve hizmetler var. Bizim yüreğimiz milletimize hizmet edebilme aşkı ve heyecanıyla çarpıyor” dedi.
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir ise, AK Partili belediyelerin en bariz farkının hizmet ve yatırım olduğuna dikkati çekerek, “Bizim yerel yönetim ufkumuzu başkaları hayal bile edemez. Gittiğimiz her yerde ve her mecrada AK Partili belediyelerimizin fark ve ayrıcalığını rahatlıkla görebiliyoruz” dedi.
 
ÇAT-SA ÜRETİM TESİSLERİNİ GEZDİ

AK Parti Milletvekili Aydemir, Çat Belediyesi ziyaretinin ardından Başkan Yaşar’la birlikte ÇAT-SA Bims Blok üretim tesislerini gezdi. İlçede böylesine kıymetli bir tesisin kurulmuş olmasının gurur verici olduğunu dile getiren Milletvekili İbrahim Aydemir, Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Aydemir, “Bu yatırıma bakanlar AK siyasetin ve yerel yöneticilikte AK kadroların farkını rahatlıkla görebilirler” diye konuştu.
Aydemir’in Çat temasları esnaf ziyaretleri ve vatandaş buluşmalarıyla devam etti. Aydemir’e ilçede büyük ilgi gösteren Çatlı vatandaşlar, “Vekilimizi her fırsatta yanımızda görmek ve bulmak bizim için büyük mutluluk” ifadesini kullandı.

 DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

Videolar